Nauka brydża

Strona dla wszystkich, którzy kochają brydża i przy okazji chcą podnieść swoje umiejętności, także dla instruktorów szukających sprawdzonych zajęć czy inspiracji. Z czasem zapełnimy ją treścią, której być może potrzebujecie. Znajdą się tutaj zarówno regularne zajęcia dla kilku poziomów nauczania jak i luźne artykuły na każdy brydżowy temat.

In. Fb. Tw. Be. Db. Li.

Szkolenia brydżowe

/ ekspert / Internetowy kurs dla przyszłych ekspertów

Internetowy kurs dla przyszłych ekspertów

Zajęcia dla bardziej wymagających osób (kierowe i pikowe) wznowimy pod koniec stycznia 2021. Poprowadzi je bardzo utalentowany zawodnik Adam Krysa, który ma w swoim dorobku brydżowym, poza wieloma medalami młodzieżowych MŚ, ME i MP, dwukrotne mistrzostwo Polski open; w parach na impy 2017 i teamach BaM w 2019. Wkrótce szczegóły.

….

Kurs odwołany ze względu na brak zainteresowania. Jeśli chodzi o zajęcia na tym dosyć  wygórowanym poziomie to zapraszamy na formowanie mniejszych czteroosobowych grup.

Na jesienne wieczory proponujemy Państwu doskonalenie się w trudniejszych aspektach licytacji dwustronnej, współpracy w obronie oraz czytaniu rąk w rozgrywce. Szczegółowy komunikat dotyczący nowego kursu zamieścimy po spotkaniu organizacyjno-testowym, które zaplanowaliśmy na środę 4.11.2020 o godz. 19.00 za pośrednictwem platformy www.bridgebase.com i komunikatora www.zoom.us (wymagana umiejętność poruszania się na obu platformach). Kurs poprowadzą Adam Krysa i Mateusz Sobczak. Zapisy do do godz. 20.00 w dn. 3.11.2020 -> mail: adamkrysa91@gmail.com

 

UMIEJĘTNOŚCI POTRZEBNE DO ZAKWALIFIKOWANIA DO GRUPY I ZAKRES SZKOLEŃ

Wymagania: bardzo dobrze opanowany nowoczesny system licytacyjny, znakomita orientacja w aukcji dwustronnej, przegląd pola jeśli chodzi o wist i dalszą obronę oraz żelazna rozgrywka.
Tematyka do realizacji: nowe trendy w licytacji, a więc przesterowanie systemu na większą agresję, a co za tym idzie zwiększenie frekwencyjności odzywek systemowych w aukcji dwustronnej.

CYKL

Kurs obejmie osiem 120 min. zajęć; organizacyjne i rozpoznawcze oraz sześć tematycznie powiązanych zagadnień wybranych przez grupę. Jeśli będzie zapotrzebowanie to kolejne kursy miesięczne zamierzamy prowadzić do końca kwietnia.

PORY ZAJĘĆ

19.00-21.00

CZAS TRWANIA SPOTKANIA

Planujemy zajęcia dwugodzinne lub dwu i półgodzinne; 30 min. teorii, 60 min. gry praktycznej (turniej 8-rozdaniowy) na przygotowanych pod temat wykładu rozdaniach i 30 min. omówienie rozegranych rozdań.

TEMATYKA

Tematy spotkań wybierze sobie dana grupa na pierwszych dwóch spotkaniach, a my opracujemy spójną ofertę na pozostałe zajęcia pod kątem potrzeb.