Nauka brydża

Strona dla wszystkich, którzy kochają brydża i przy okazji chcą podnieść swoje umiejętności, także dla instruktorów szukających sprawdzonych zajęć czy inspiracji. Z czasem zapełnimy ją treścią, której być może potrzebujecie. Znajdą się tutaj zarówno regularne zajęcia dla kilku poziomów nauczania jak i luźne artykuły na każdy brydżowy temat.

In. Fb. Tw. Be. Db. Li.

Szkolenia brydżowe

/ turnieje / internetowe / Regulamin rozgrywek weekendowych na RealBridge

Regulamin rozgrywek weekendowych na RealBridge

Regulamin Turniejów Szkoleniowych Krzysztofa Ziewacza organizowanych w ramach aktywności Klubu Brydża Źródło rozgrywanych w weekendy o 10.30 na platformie RealBridge.

§ Zasady ogólne

 • Szkoleniowe Turnieje Krzysztofa Ziewacza i Klubu Źródło organizowane są w ramach platformy RealBridge.
 • w/w zawodach obowiązują:
 • Turnieje mają rangę turniejów klubowych i rozgrywane są w soboty i niedziele o godzinie 10:30
 • Zgłoszenia do każdego turnieju są obowiązkowe (link do zapisów). Organizator zastrzega sobie możliwość nieprzyjęcia pary do turnieju bez podania przyczyn.
 • Zapisane pary logują się na platformie RealBridge po otrzymaniu e-mailem linku podając Imię Nazwisko oraz ID Cezara i zajmują miejsce wg wskazań prowadzącego.
 • W turniejach obowiązuje zakaz stosowania systemów sztucznych.
 • Turnieje powyżej 8 par będą rozgrywane na MAKSY.
 • Turnieje prowadzone będą przez sędziów z licencją PZBS Jeremiasza Mazura i Krzysztofa Ziewacza
 • Zgłoszenie do zawodów jest równoznaczne ze zgodą na postanowienia zawarte w niniejszym regulaminie oraz na publikację danych osobowych i wizerunku.
 • Alertujemy i tłumaczymy odzywki partnera (jak w turniejach „na żywo” bez zasłon).
 • Sprawy sporne rozstrzyga sędzia prowadzący turniej.
 • Regulamin obowiązuje od dnia opublikowania (od 12.04.2021).

§ Punktacje Długofalowe i nagrody

Będą prowadzone w dwóch okresach

 • wiosenno-letnia 17.04.2021-9.10.2021
 • jesienno-zimowa 16.10.2021-9.04.2022

i konkurencjach:

 1. GENERALNA-PDF* (każdemu uczestnikowi zalicza się 2/3 najlepszych rezultatów) zwycięzca klasyfikacji otrzymuje karnet darmowych turniejów na następny cykl rozgrywek
 2. MAKSY-%* (zalicza się 2/3 najlepszych rezultatów) zwycięzca klasyfikacji otrzymuje darmowy udział w następnym cyklu rozgrywek na maksy
 3. IMPY-pkt* (zalicza się 2/3 najlepszych rezultatów) zwycięzca klasyfikacji otrzymuje darmowy udział w następnym cyklu na impy

* jeżeli turnieje nie będą rentowne w/w klasyfikacje będą miały jedynie charakter prestiżowy (bez nagród)

i być może będą prowadzone także klasyfikacje turniejów indywidualnych lub/i drużynowych (zależnie od frekwencji) – klasyfikacje te będą miały charakter jedynie prestiżowy

Punkty długofalowe

W turniejach par ilość przyznawanych PDF-ów równa jest – dwukrotnej liczbie startujących par z obniżką za kolejne miejsce o 2 PDF – aż do wyczerpania. Dodatkowo za zdobycie pierwszych trzech miejsc premia 5-3-1 PDF. W dwusesyjnym turnieju drużynowym ilość przyznawanych PDF-ów równa jest dwukrotnej liczbie startujących drużyn z obniżką za kolejne miejsce o 4 PDF aż do wyczerpania. Dodatkowo za zdobycie pierwszych trzech miejsc 10-6-2 PDF. W przypadku turnieju indywidualnego premie za podium 3-2-1 i dalej z obniżką o 1.

W przypadku tej samej ilości PDF uzyskanych przez dwóch lub więcej zawodników o kolejności w punktacji długofalowej decyduje: niższe WK , ilość wszystkich zdobytych punktów (łącznie z odliczonymi), ilość zwycięstw, ilość zajętych drugich miejsc, ilość zajętych trzecich miejsc itd.