Nauka brydża

Strona dla wszystkich, którzy kochają brydża i przy okazji chcą podnieść swoje umiejętności, także dla instruktorów szukających sprawdzonych zajęć czy inspiracji. Z czasem zapełnimy ją treścią, której być może potrzebujecie. Znajdą się tutaj zarówno regularne zajęcia dla kilku poziomów nauczania jak i luźne artykuły na każdy brydżowy temat.

In. Fb. Tw. Be. Db. Li.

Szkolenia brydżowe

/ turnieje / internetowe / Wczasowe Turnieje Internetowe

Wczasowe Turnieje Internetowe

W dn. 2-5.04.2021 (piątek-sobota-niedziela-poniedziałek) nie planujemy ani żadnych turniejów ani zajęć szkoleniowych. Nie będzie zatem IMPonującej soboty i MAKSymalnej niedzieli. Zajęcia przed świętami odbędą się jeszcze w poniedziałek i środę. Ostatni turniej I kwartału we wtorek, a w czwartek 1.04.2021 o 17.45 spróbujemy na kamerkach. Z okazji Wielkanocy życzymy Państwu wspaniałych świąt spędzonych w miłej atmosferze i nadziei na lepsze czasy!

Kontynuujemy nasze bezpłatne sobotnio-niedzielne poranki internetowe na BBO. Nowy Rok rozpoczniemy 2-giego stycznia IMPonującą sobotą. 3-go MAKSymalna niedziela. Zapisy jak zwykle na godzinę przed rozpoczęciem. Start o 10.30. Przypominamy, że te zawody są objęte limitem. Może w nich wziąć udział maksymalnie 40 par.

OPCJA DLA AMBITNYCH

Gdyby ktoś z Państwa zechciał zagrać w parze z Adamem (510 243 056) lub ze mną (883 144 893) to prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów. Możemy też na zamówienie zanalizować grę dowolnej pary. Możliwe rozmaite opcje.

KLASYFIKACJA 2021 zima styczeń-marzec 

KLASYFIKACJA 2020 sierpień-grudzień

  1. ex aequo Bożena Listwoń i Mieczysław Uniejewski
  2. Sylwester Smoluchowski
  3. Joanna Smoluchowska

Startowało 244 osoby.

Bardzo mi miło zakomunikować Państwu o wznowieniu rozgrywek internetowych. Będziemy kontynuować zarówno IMPonujące soboty jak i MAKSymalne niedziele. Zapraszamy serdecznie na pierwszy turniej po wakacjach 5.09.2020 w sobotę o godz. 10.30. Zapisy możliwe już na dwie godziny przed turniejem. Gospodarz ZIEWACZ

Wrzesień

Wznawiamy rozgrywki w sobotę 5.09.2020

Sierpień

8.08.2020 nastąpi przerwa w rozgrywkach, która potrwa do 5.09.2020

Czerwiec i lipiec

Planujemy utrzymać dotychczasową formułę turniejową czyli IMPonujące soboty i MAKSymalne niedziele, które to turnieje nadal rozpoczynać się będą o godz. 10.30 i będą bez PKLi chyba, że PZBS zezwoli na organizowanie naszych turniejów z PKL-ami w weekendy to opłata dla sędziego będzie już wliczona. Czas pokaże. Wysłaliśmy prośbę. Czekamy! Państwo również mogą naciskać na PZBS. Możemy też napisać wspólnie pismo dotyczące organizacji sobotnio-niedzielnych turniejów dla Brydż 60+ pod auspicjami PZBS. Planujemy też małopolskie 15-16 rozdaniowe turnieje, które mają się odbywać codziennie w g. 15.30-17.45.

Aby zakupić BB$ potrzebne do gry w płatnych turniejach BBO należy:
1. Kliknąć w przycisk BB$ w górnym prawym rogu panelu głównego BBO
2. Kliknąć w drugi od góry przycisk „purchase BB$”
3. Wybrać metodę płatności, albo przez PayPalem (zalecane) albo kartą płatniczą (możliwe opłaty za wymianę walut).
4a. Jeśli wybraliśmy metodę PayPal, klikamy w przycisk „Click here to pay with Paypal”, następnie logujemy się, a strona przekierowywuje nas na stronę PayPal.
4b. Jeśli wybraliśmy metodę Kartą Płatniczą, logujemy się, a następnie wpisujemy dane karty (jak na 2. obrazku)

Maj

BBO wprowadza przymusowe opłaty za turnieje. Informacje dostępne są już na stronie www.pzbs.pl. Jeśli chodzi o nasze dwa rozpoczęte cykle na IMPY i MAKSY to możemy spokojnie je skończyć, chyba, że BBO wywinie figla. Kolejne cykle; sobotnie i niedzielne BBO NA FALI z PKL-ami  to na razie niewiadoma i pozostaje nam cierpliwie czekać na wznówkę! Darmowe, w tym szkoleniowe po zakończeniu pierwszych dwóch cykli będziemy grać bez PKL-i do końca maja. Ze względu na wznowienie pracy hoteli i nasze wczasowe zobowiązania zaktualizowaliśmy także daty zawodów szkoleniowych na BBO – patrzcie tabelka poniżej.

Kwiecień

Rozpoczęliśmy nasze spotkania na BBO turniejem próbnym. Premiera wypadła obiecująco, gdyż 54 pary jak na pierwszy turniej to wspaniała frekwencja. Gratulacje! Udało się także dołączyć nasze turnieje do inicjatywy BBO NA FALI, dzięki czemu dostaniecie Państwo za grę PKL-e. Szczegóły w regulaminie, który dostępny jest w dalszej części tego artykułu. Ustaliliśmy także na drodze kompromisu na razie 8 minut na rozdanie. Miejmy nadzieję, że będzie coraz sprawniej. Gramy w soboty i niedziele, zawsze o 10.30. Zapisy na ok. 2 godz. przed zawodami. Klikamy po kolei w: competitive / bezpłatne turnieje / rubrykę, gdzie widnieje (organizator ziewacz ) i nazwę turnieju (odpowiednio będzie to albo # numer Pairs IMPonująca sobota albo # numer Pairs MAKSymalna niedziela) po czym podajemy nick partnera lub gdy nie mamy z kim grać zapisujemy się do poczekalni. PKL-e dostaną tylko zarejestrowani w BridgeNet; link do rejestracji: www.bridgenet.pl

Dobrowolne wsparcie

Turnieje i szkolenia są nadal bezpłatne. Kontent www.szkoleniabrydzowe.pl powstaje z pasji, ale po namowach przyjaciół z wczasów brydżowych założyłem konto, więc jeśli ktoś zechce to może zasilić przysłowiową złotówką. Będę bardzo wdzięczny. Śmiało zamawiajcie też tematykę jaka ma się pojawiać na stronie.

KONTO www.zrzutka.pl (kliknięcie przenosi na stronę zrzutki)

Wczasowe Turnieje Internetowe w cyklach BBO na FALI

Będą prowadzone klasyfikacje: IMPY (pdf) i MAKSY (%)

Terminarz cykli, klasyfikacje i wyniki:

IMPY (1) MAKSY (2) (3)? (4)?

Kliknięcie w:

  • nagłówek (IMPY lub MAKSY) przenosi do klasyfikacji cyklu
  • datę przenosi do wyników danego turnieju

* Czy będą kolejne, płatne już cykle? Trzeba poczekać na decyzje.


Szkoleniowe Turnieje Tematyczne: terminarz

Miło mi poinformować Państwa o akceptacji ze strony Brydż 60+ zorganizowania turniejów szkoleniowych. Takie turnieje odbywać się będą co dwa tygodnie. Z uwagi na spreparowane rozdania nie będą zaliczane do BBO NA FALI. Wszystkie poniżej zamieszczone turnieje bez możliwości przyznania PKL-i.

DATA DATA, WYNIKI ZAPIS TEMATYKA, OPIS
25.04.2020

10.05.2020

23.05.2020

07.06.2020*

 

 

20.06.2020*

25.04.2020

10.05.2020

16.05.2020

23.05.2020

24.05.2020

30.05.2020

31.05.2020

IMPY

MAKSY

IMPY

IMPY

MAKSY

IMPY

MAKSY

strefa szlemowa

bilans stołu, przepych, wznowienie

licytacja po blokach

bezpłatny turniej indywidualny, karty losowe

postulat szybkości i kamuflażu

rodzaje kontr

bezpłatny turniej indywidualny, karty losowe

KLASYFIKACJA GENERALNA

LINKI do artykułów:


cdn…


PROCEDURA WZYWANIA SĘDZIEGO

W trakcie turnieju wszelkie zapytania kierujemy bezpośrednio do sędziego. W celu skorygowania wyniku podajemy w prywatnej wiadomości do sędziego: nr rozdania, nick rozgr. zajmowaną przez rozgr. pozycję (np. N), kontrakt i wynik. Tylko tak podana informacja pozwoli sędziemu na zmianę zapisu. Odpowiednio wcześniej można również poprosić o przedłużenie czasu wzywając sędziego do stołu. Proszę także o prawidłowe deklaracje i ich staranne sprawdzanie. Zaoszczędzicie Państwo czas na trudniejsze rozdania. Sami alertujemy swoje odzywki klikając najpierw ALERT, a następnie to co chcemy zalicytować. Proszę stosować się do tych zaleceń. Regulamin cyklu w dole strony.

 

REGULAMIN

Wczasowe Turnieje Internetowe

1. Organizator

Turnieje organizowane przez Krzysztofa Ziewacza pod auspicjami Małopolskiego Związku Brydża Sportowego na platformie BBO są przeznaczone głównie dla klubu Stali Bywalcy Wczasów Brydżowych (zamknięta lista, konieczne wcześniejsze zgłoszenia – kztabu@gmail.com).

2. Ograniczenia

Turnieje mają charakter półotwarty. Z powodu limitu BBO do 80 par mogą w nich uczestniczyć przede wszystkim członkowie klubu Stali Bywalcy Wczasów Brydżowych organizowanych przez Krzysztofa Ziewacz w latach 2012-2020 i jeśli wystarczy miejsca to, również amatorzy Brydż 60+ oraz inni zawodnicy pod warunkiem zachowania odpowiedniej etykiety.

Kolejnym warunkiem uczestnictwa i ewentualnego przyznania PKL-i jest bezpłatna rejestracja w klubie BridgeNET oraz wpisanie się na zamkniętą listę uczestników prowadzoną przez organizatora Krzysztofa Ziewacza (kztabu@gmail.com).

3. Turnieje

Zawody są bezpłatne, rozgrywane na czas i dystansie 21 rozdań wygenerowanych losowo

 a).  na IMPY o godz. 10.30 w każdą sobotę poza jednym w miesiącu terminem przewidzianym na turniej szkoleniowy

b).  na MAKSY o godz. 10.30 w każdą niedzielę poza jednym w miesiącu terminem przewidzianym na turniej szkoleniowy

4. Sędzia

Prowadzącym turnieje jest Krzysztof Ziewacz – ziewacz – tel. 883144893. Do prowadzącego należy kierować zgłoszenia udziału w turniejach nie później niż na 30 minut przed rozpoczęciem zawodów

5. Klasyfikacje i PKL-e

Turnieje będą stanowić cykl, dla których będą prowadzone osobne klasyfikacje na IMPY (pdf) i na MAKSY (procentowa). Na każdy cykl składać się będą cztery kolejne turnieje. W klasyfikacjach zaliczać się będzie każdemu uczestnikowi trzy jej/jego najlepsze wyniki z czterech turniejów. Klasyfikacja dostępna będzie na stronie internetowej organizatora – www.szkoleniabrydzowe.pl. Czołowe miejsca w klasyfikacji długofalowej otrzymują 20, 17, 15, 13 PKL-i z obniżką o 1, tak by punkty otrzymało minimum 25% zawodników. PKLe zostaną naliczone zawodnikom, którzy są zarejestrowani w Klubie BridgeNet. Do klasyfikacji zaliczani będą tylko zawodnicy, którzy rozegrali co najmniej 3 turnieje.

6. Organizacje nadzorujące – PZBS i MZBS

Na stronie PZBS prowadzony będzie wykaz turniejów uczestniczących w cyklu, tak by zawodnicy nie mieli wątpliwości, w których turniejach będą przyznane PKLe za klasyfikację długofalową. Cykle turniejów zatwierdzane są do programu w drodze decyzji Biura PZBS.

PZBS zastrzega sobie prawo do usunięcia dowolnego cyklu turniejów z programu bez podania przyczyny, w tym do nie przyznania punktów z tytułu klasyfikacji, jeśli stwierdzone zostanie rażące naruszenie zasad, o których mowa w akapicie poprzednim.

MZBS odpowiada za prawidłowe przeprowadzenie turniejów w dobrej wierze i w duchu szeroko rozumianej sportowej rywalizacji. Wszelkie oznaki gry z wykorzystaniem niedozwolonych środków porozumiewania się w parze będą skutkowały natychmiastowym usunięciem takiej pary z turnieju i zakazem dalszego uczestnictwa w cyklu. MZBS i Krzysztof Ziewacz określają zasady dopuszczania zawodników do turnieju, w szczególności może odmówić dopuszczenia zawodnika do gry bez podania przyczyny. Decyzja w tym zakresie jest ostateczna.

Krzysztof Ziewacz